Apie mus

 

Vaiga kolekt

Individuali įmonė leidykla „Vaiga" įkurta dar 1991 metais. Pirmosios „Vaigos" išleistos knygos buvo skirtos mažiesiems skaitytojams – tai „Gražiausios brolių Grimų pasakos" ir „Gražiausios Anderseno pasakos".
Pasakos iki šiol sudaro nemažą dalį „Vaigos" leidžiamų leidinių. Tai ne tik įprasti klasikiniai garsių pasakininkų kūriniai ar jų rinkiniai, bet ir adaptuotos jų versijos, taip pat įvairios pasakėlės ir nuotykių istorijos, praturtintos vaikų vaizduotę žadinančiomis iliustracijomis.
2005 metais „Vaiga" reorganizuota į uždarąją akcinę bendrovę.
Nuo 2006 metų „Vaiga" pradėjo leisti lietuvių kalbos pratybų sąsiuvinius 1–4 klasėms.
Nemažą dėmesį „Vaiga" skiria besimokantiems užsienio kalbų – dalį leidyklos asortimento sudaro įvairūs anglų, vokiečių, rusų kalbų žodynai, pasikalbėjimai, glaustos gramatikos. Rūpindamasi įdomia bei lengva mokymosi medžiaga jauniesiems skaitytojams, leidykla išleido dvikalbę (lietuvių ir anglų) pasaulio pasakų knygą, linksmais paveikslėliais iliustruotą 1111 žodžių žodyną.
Leidykla ypač vertina lietuvių tautosaką ir nuoširdžiai stengiasi, kad ši mūsų tautos paveldo dalis pasiektų kuo platesnę auditoriją, tad didžiuojasi jau išleistais ir vis naujai pasirodančiais tautosakos leidiniais: „Gražiausios lietuvių pasakos", ,,Populiariausios lietuvių sakmės", „Trumpos lietuvių pasakos", „Gražiausios lietuvių legendos ir padavimai", ,,Mįslių pasaulis", ,,Lietuvių pasakėčios" ir kt.
Smalsiems pasaulio atradėjams ir tyrinėtojams „Vaiga" kasmet pasiūlo naujų pažintinės literatūros leidinių. Tai ir mažiausiems skaitytojams skirtos knygos, ir dideli, gausiai iliustruoti, moksliniais faktais paremti leidiniai jau paaugusiems: „Visata", „Mūsų kūnas", „Ar žinai, kaip veikia pasaulis?", „Technika" ir pan. 

Leidyklos asortimente ypač gausu leidinių vaiko koncentracijai, loginiam mąstymui ir kūrybingumui lavinti. Įvairaus amžiaus vaikams skirtos knygelės su užduotimis, darbeliais, galvosūkiais ir kryžiažodžiais neretai papildyti spalvingais lipdukų albumais.
Pastaraisiais metais UAB „Vaiga" bendradarbiauja ir palaiko debiutuojančius lietuvių autorius, tad išleido keletą jų kūrinių: 2016 metais pasirodė autorės Inesos Gervės patiems mažiausiems skirta raidžių ir daiktų enciklopedija „Mano pirmoji abėcėlė". Po dvejų metų, 2018-aisiais, buvo išleista spalvinga tos pačios autorės knygelė „Pirmoji abėcėlė ir skiemenuoti žodžiai" mažiesiems ir vyresniems, jau pažįstantiems raides ir bandantiems jas jungti į žodžius.2018 metais skaitytojus pasiekė UAB „Vaiga" išleista jaunosios kartos rašytojos Eglės Ramoškaitės paaugliams (bet nebūtinai tik jiems) skirta knyga „Tarp gyvenimo ir vilties".
2019 metais išleistas dar vienas lietuvių autorės kūrinys – Rūtos Vaškienės „Svajų pėdom" – žaismingų, pamokančių ir lavinančių vaizduotę eilėraštukų ir eiliuotų pasakų knyga tiek patiems mažiausiems, tiek jau ūgtelėjusiems mokyklinukams.

 

virselis202-330x4251 mano20pirmoji20abecele-330x4251    virselis20mazesnis-330x4251

Leidykla bendradarbiauja su daugeliu autorių, sudarytojų, vertėjų, užsienio šalių (Vokietijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Slovakijos, Australijos, Čekijos) leidyklomis.
UAB „Vaiga" kasmet dalyvauja pasaulinėje Frankfurto knygų mugėje, kur susitinka su ilgamečiais savo partneriais ir dairosi naujų bendradarbiavimo krypčių.
Leidyklos stendą su naujausiais leidiniais galima aplankyti ir kasmetinėje literatūros madas diktuojančioje šventėje – Vilniaus knygų mugėje.